O NAS

Witaj na stronie firmy terraart. Nasza pracownia zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem ceramiki artystycznej i użytkowej.

 

Prowadzona jest przez projektantkę ceramiki Ewelinę Wiercigroch-Dudka, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Kształciła się ona na kierunku wzornictwo, w specjalności projektowanie ceramiki.

 

Oferujemy wszelkiego rodzaju wyroby ceramiki użytkowej (kubki, filiżanki, patery, misy, zestawy naczyniowe, itp.) a także ceramiki artystycznej (figurki, formy rzeźbiarskie, mozaiki, reliefy, czy biżuterię), dostępne w pojedynczych egzemplarzach oraz autorskich kolekcjach.

Oferujemy wyroby wykonane w różnych technikach formowania naczyń ceramicznych, począwszy od formowych na kole garncarskim, modelowanych na formach gipsowych z mas plastycznych i lejnych a także technikach lepienia z wałeczków i płatów gliny. Pracujemy na masach plastycznych takich jak gliny garncarskie, szamotowe, kamionka, porcelana oraz mas lejnych: kamionka, porcelit.

Gwarantujemy 100% handmade.

 

Oferujemy wiedzę i doświadczenie w zakresie prowadzenia WARSZTATÓW CERAMICZNYCH, kierowanych do dzieci, młodzieży, osób dorosłych, grup zorganizowanych.

Dysponujemy dobrze wyposażonym w narzędzia i materiały zapleczem, elektrycznym piecem do wypalania ceramiki, elektrycznym i kopanym kołem garncarskim, kompresorem do szkliwienia. Zapewniając tym samym komfort i jak najlepsze warunki pracy kursantom, którzy pragną rozwijać się i realizować poprzez pracę w glinie.

Naszym celem jest edukacja artystyczna i rozpowszechnianie nieco zapomnianej, a dla nas najpiękniejszej z dziedzin sztuki jaką jest CERAMIKA.

 

Pracownia terraart nie zapomina o DZIECIACH, dla których adresuję nie tylko wyroby ceramiczne, ale także specjalnie szytą kolekcję zabawek, które niejednokrotnie są przełożeniem ceramicznych projektów. Odpowiadamy na potrzeby dzieci, które są najlepszą inspiracją do pracy w każdym materiale.

Polecamy możliwość wykonania zabawek według projektów dzieci, a także oryginalnych zabawek, poduszek do przedszkoli, publicznych placówek.

 

Wyroby wykonywane są według autorskich projektów a także na indywidualne zamówienia i przy współpracy z klientem. Dbałość o szczegół, rzetelność wykonania, a także niepowtarzalne wzornictwo składają się na pewną jakość naszych produktów. Produktów tworzonych z pasją!

 

DSC00074DSC08216

DSC01633a     DSC01646a     DSC01693a

 

WARSZTATY

PLAN WARSZTATÓW w Pracowni terraart

Zajęcia dla dzieci:

- czwartek godz. 17:00

- piątek godz. 17:00

Zajęcia trwają 1,5h, koszt zajęć to 30zł/os.

INFORMACJA: Na zajęciach dzieci poznają podstawowe techniki formownia wyrobów ceramicznych: modelowanie z wałków i płatów gliny, metoda "szczypania", modelowanie na formach gipsowych z mas plastycznych i lejnych, toczenie na kole garncarskim.

Pozdajemy także techniki dekoracji wyrobów ceramicznych, szkliwienia i wypalania.

Wszystkie prace powstałe na zajęciach dzieci zabieraja do domu :)

 

Zajęcia dla dorosłych:

- wtorek godz 17:00

Zajęcia trwaja 1,5h, koszt zajęć to 40zł/os.

INFORMACJA: jak wyżej

 

Zajęcia indywidualne:

Dzieci - koszt: 40zł/1h

Dorośli - koszt: 50zł/1h

INFORMACJA: jak wyżej / godziny zajęć do ustalenia

 

Zajęcia w SZKOŁACH / PRZEDSZKOLACH:

- wycena indywidualna, w zależności od tematu. Zajęcia odbywają się w placówce, bądź w Pracowni terraart (wg potrzeby)

 

Warsztaty urodzinowe:

Zajęcia dla grup zorganizowanych, max 10 osobowych. Warsztaty odbywają się w Pracowni terraart, bądź w wyznaczonym miejscu.

Prace powstałe na warsztatach są wypalone i trafiają do rąk właścicieli :)

Koszt to 270zł/2h

 

Zapisy: 502 348 107 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

DSC01244DSC00535DSC00090